+48 505 430 655

Wdmuchiwanie wełny

Docieplenie wełną

Ocieplenie wełną mineralną

Ocieplenie dachu wełną mineralną to jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybkie zwiększenie parametrów termoizolacyjnych zadaszenia. Jak zatem ocieplić dach za pomocą wełny mineralnej?

Technika montażu

Docieplenie należy wykonać między krokwiami. Można do tego celu wykorzystać płaty z wełny mineralnej, przy czym muszą być one nakładane dwuwarstwowo, by skutecznie wyeliminować mostki termiczne. Alternatywą i szybszą opcją jest wdmuchiwanie wełny, czyli wprowadzanie - za pomocą specjalnej dmuchawy - wełny skalnej w postaci charakterystycznego granulatu. Metoda ta wymaga co prawda zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale za to jeszcze skuteczniej eliminuje mostki cieplne. Metoda wdmuchiwania jest rekomendowaną metodą z uwagi na krótszy czas realizacji oraz lepsze zabezpieczenie dachu przed stratami ciepła z poowu mostów termicznych.

Docieplenie wełną? Dlaczego nie!

Jedną z najskuteczniejszych metod ocieplania dachu jest wdmuchiwanie wełny mineralnej za pomocą specjalnych urządzeń. Dlaczego warto skorzystać z tej technologii?

  • Po pierwsze, metoda ta pozwala na równomierne rozłożenie granulatu w obrębie całej struktury zadaszenia,
  • Po drugie, dzięki granulatowi dach staje się również solidnym izolatorem akustycznym,
  • Wreszcie po trzecie, docieplenie wełną w granulacie jest całkowicie neutralne elektrostatycznie
  • Po czwarte nie przyciąga ono kurzu i innych zanieczyszczeń i tym samym nie jest ono siedliskiem niebezpiecznych bakterii.
Wdmuchiwanie wełny

Ta strona korzysta z plików cookies. O tym jak je wykorzystujemy możesz przeczytać w naszej polityce prywatności.